Технології майбутнього: універсальна батарея ZMI 10


04.01.2017

Новинка від компанії ZMI – універсальна батарея ZMI 10 – використовує найсучасніший інтерфейс USB type-C, заснований на стандартному USB PD 2.0 (power delivery) протоколі. Незалежна розробка ZMI являє собою двосторонній протокол передачі енергії, з найвищою на ринку потужністю зарядки і розрядки – 45 Вт.

Пристрій ZMI 10 побудовано на останніх досягненнях компанії Intersil і в сфері buck–boost (підвищуюче-понижувальних перетворювачах напруги), і компанії Texas Instruments (TI), що працює на ринку виробництва пристроїв електроживлення більше 80 років, – ТІ чіпі електроживлення.

ZMI 10 technology

Найновіші ноутбуки компанії Apple використовують у своїй основі як архітектуру електроживлення компанії Intersil так і чіп електроживлення від Texas Instruments.

Саме об'єднання інженерами ZMI цих двох технологій при створенні нової платформи універсальних батарей 10-ї серії дозволило не тільки ідеально поєднати зовнішній зарядний пристрій з продуктами фірми Apple, але і забезпечити небачену досі продуктивність мобільних зарядних пристроїв – до 45 Вт потужності на виході.

Унікальна подвійна архітектура електроживлення

Пристрої живлення на підвищуюче-понижувальних (buck–boost) перетворювачах напруги незамінні в тих випадках, коли напруга на вході джерела може під час роботи бути як нижче, так і вище вихідної напруги. Якщо вхідна напруга вище вихідної, то перетворювач повинен знижувати напругу, і навпаки: якщо вхідна напруга нижче вихідної, то перетворювач повинен підвищувати напругу.

ZMI 10 technology

Особливо затребувані такі перетворювачі в сучасних масових мобільних пристроях з батарейним живленням, де напруга батареї в кінці роботи може відрізнятися від напруги «свіжої» батареї на цілі вольти. Подовжуючи життя хімічних джерел струму, високоефективні джерела живлення батарейних пристроїв допомагають не тільки економити гроші споживача, але і зменшити забруднення навколишнього середовища, скорочуючи кількість викинутих на смітник батарей і акумуляторів, що відслужили свій строк.

Традиційні універсальні батареї використовують для зарядки знижувальну, а для розрядки – підвищувальну архітектуру на польових транзисторах, при якій акумулятори підключаються паралельно. Така схема є досить простою і економічно вигідною, але вона забезпечує не більше 24 Вт вихідної потужності, а через підвищену індуктивність схильна до перегріву.

Рекордний діапазон напруги та сили струму для зарядки

Портативний акумулятор ZMI 10, як і новий MacBook від Apple, використовують один і той же принцип понижувально-підвищувальної двонаправленої архітектури з чотирма польовими транзисторами низького опору для досягнення діапазону 5-20 В, як на вході, так і на виході. Саме ця схема дозволяє досягти максимальної потужності зарядки до 45 Вт. Ця структура, що забезпечує високу ефективність, є більш складною і дорогою.

Крім потужного порту USB Type-C для зарядки і розрядки в ZMI 10 є USB-А порт, який завдяки наявності понижувальної мікросхеми, має стандартну напругу 5 В. Тому ZMI 10 може одночасно заряджати до трьох пристроїв – один через USB Type-C і два USB Type-C USB-А.

Крім того в ZMI 10 присутня функція USB-хаба, завдяки якій під час зарядки ноутбука через USB Type-C до портів USB-А самої батареї можна підключати будь-які пристрої, наприклад, клавіатуру, мишу, флешки.

Вражаюча швидкість зарядки

Використання Intersil Buck-Boost чіпа з чотирма польовими транзисторами низького опору, що забезпечує ККД до 92%. Чіп живлення від ти з опором транзисторів менше 7 мОм підвищує ККД до 93%.

ZMI 10 technology

Buck-імпульс архітектура дозволяє зарядити ZMI 10, ємністю 20 000 мАг всього за 3.8 години (при потужності 45 Вт), в той час як при традиційній зарядці 5В/2А час склав би понад 9 годин.

Ефективна архітектура батареї

Традиційно акумулятори універсальних батарей об'єднані в паралель, тому не можуть видати 20 В при 45 Вт, оскільки максимальний струм в ланцюзі складе 15 А, і більше, що призведе до нагрівання батареї, знизить її ефективність і безпечність.

Батарея ZMI 10 використовує дві паралелі з трьох акумуляторів в кожній – всього 6 елементів LG по 3350 мАг. Це дозволяє зменшити робочий струм в ланцюзі до 7-8 А, що вдвічі менше, ніж при традиційній архітектурі. Таке зниження струму зменшує втрати на нагрівання і підвищує ефективність перетворення енергії.

Широка сумісність з сучасними пристроями

Наявність в ZMI 10 Fairchild PD вбудованого чіпа в поєднанні з самостійною розробкою компанії ZMI – двостороннього протоколу передачі інформації та енергії PD (power delivery) через порт Type-C – сумісні з різними моделями ноутбуків і смартфонів, включаючи такі протоколи зарядки як QC3.0/QC2.0/Apple /BC1.2.

Розв’язання проблеми нестандартних зарядних пристроїв

В міських електричних мережах частота струму складає 50 Гц, після проходження перетворювача змінного струму в зарядному пристрої, вона підвищується до 100 Гц. На осцилограмі це виглядає наступним чином:

ZMI 10 technology

Сучасні мобільні телефони мають ємнісний сенсорний екран, тому деякі користувачі при використанні нестандартних зарядних пристроїв можуть зіткнутися з неправильною його роботою. При цьому зображення стрибає або сенсор неправильно визначає натискання. Це відбувається тому, що зарядний пристрій має більш низьку частоту струму, з хвилями не тієї конфігурації, що може привести до серйозної поломки, або ефекту «стрибків» на екрані.

ZMI 10 technology

ZMI 10 заряджає пристрої безпосередньо від внутрішньої батареї, без необхідності перетворювати змінний струм у постійний, а значить пропускати струм через низькочастотний генератор. Це забезпечує більш стабільну напругу і оберігає пристрої, що заряджаються, від можливої поломки.

Таким чином, ZMI 10, на основі останніх розробок зарядних пристроїв з технологією PD через інтерфейс USB Type-C, являє собою універсальну батарею з:

  • Подвійною енергетичною архітектурою Intersil Buck-Boost і Texas Instruments;
  • Енергоефективним рішенням зниження струму, а значить і зниженням втрат в електросхемах;
  • Двоконтурною схемою підключення акумуляторів у ланцюзі;
  • Відсутністю негативного впливу зарядного струму на пристрій, якщо він заряджається від нестандартних зарядних пристроїв.

Це робить ZMI 10 проривним пристроєм в індустрії зовнішніх акумуляторів, оскільки лише він здатний заряджати ноутбуки і смартфони через USB Type-C, з потужністю до 45 Вт.

ZMI 10 формує образ майбутнього для портативних акумуляторів, – якими їм бути, і на що орієнтуватися в найближчі роки.

підпишіться!
Нові надходження, знижки, пропозиції!
Call